Biz Kimiz?

Koray ORBAY & Feyza ÇELİK ORBAY

2002 yılında Arjantin Tango’ya başlayan Koray & Feyza çifti, Türk ve Arjantinli bir çok eğitmenle çalışmışlardır. Çalışmalarını 2008 yılından bu yana, kurucusu oldukları Tango Eskişehir Dans Okulu bünyesinde eğitmen ve dansçı olarak yürüten çift, Eskişehir’de tango kültürünün gelişiminde ve yaygınlaşmasında aktif rol oynamışlardır.

2005-2008 yılları arasında İspanya-Madrid'de yaşadıkları dönem içerisinde danslarına farklı bir yorum katmak üzere Klasik Bale ve Flamenko dersleri almışlardır. 2012 yılında ise Arjantin-Buenos Aires’e giderek, danslarına farklı bakış açıları kazandırmak adına dünyaca ünlü eğitmenlerle çalışmışlardır. Kaldıkları süre içerisinde Arjantin Tango’nun sadece dansı değil, yaşam tarzı ve kültürü ile ilgili de araştırmalar yapmışlardır.

Arjantin Tangonun hareket etmekten çok öte, hissetmek ve paylaşmak olduğuna inanan dansçılar, bilgi ve tecrübelerini paylaşarak birçok dansçının yanında eğitmenler de yetiştirmişlerdir.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu’na bağlı antrenörlük ve hakemlik yapmaktadırlar.

Halen yurt içinde ve yurt dışında çeşitli organizasyonlarda performanslarını sergilemekte ve eğitim vermektedirler. Eskişehir’de kendi dans okullarının yanısıra Anadolu Üniversitesi Dans Kulübü’nde ve Turizm Fakültesi’nde derslerini yürütmektedirler.

Eskişehir’de tangonun gelişmesi için 2008’den bugüne uğraş veren çift, tangonun birleştirici gücünü yaymayı amaç edinmiş ve bu yönde çalışmalarına devam etmektedir.